Gece Fotoğrafçılığı | Fototrek & İstanbul Hatırası

Gece Fotoğrafçılığı Atölyesi

Gece fotoğrafçılığı atölyesi

Bu Seminer Ne İle İlgili?

Gece, ışık bakımından en zayıf ortamdır. Bu nedenle fotoğraf çekimi zor, ancak sonuç fotoğraflar etkileyicidir. Örneğin sokak lambaları, vitrin ışıkları ya da ay ışığının yarattığı manzaralar ilginç olanaklar sunar. Bazı durumlarda flaş kullanmak da fotoğrafa ilginç etkiler katabilir.
Güneş battıktan sonraki birkaç saat gece fotoğrafçılığı için en uygun zamandır. Bu zamanı geçirirseniz gökyüzü gereğinden fazla kararıp can sıkıcı bir fon oluşturabilir. Ayrıca tam kararan gökyüzüyle konu çok kontrast olur. Işıklı yerler patlar, ışıksız yerler ise simsiyah olur. Bunun için güneşin hemen batımından sonraki mavi saati iyi değerlendirmelidir.

Bu Seminerde Ne Öğreneceğim?

Gece Fotoğrafçılığı Atölyesi içeriği;
1. Oturum/19.30-21.30
Özel hazırlanan sunum eşliğinde gece fotoğrafçılığı prensipleri, ışık kullanımı, yardımcı ekipman (tripod, uzaktan kumanda, flaş vb.) konularında teorik ders işliyoruz.
2. Oturum/19.30-22.30
Klasik gece çekimi çalışması için Galata Köprüsü ve çevresindeyiz. Gece ışık ölçümü, pozlama müdahalesi, Beyaz Ayarı kullanımı, uzun pozlama gibi başlıklarda çalışmalar yapacağız.
3. Oturum/19.30-22.30
Aktüel gece çekimi için Beyoğlu-İstiklal Caddesi’ndeyiz. Yüksek ISO kullanımı, hareket netsizliği, Beyaz Ayarı kullanımı denemeleri yapacağız.
4. Oturum/19.30-22.30
Farklı gece çekim teknikleriyle (ışıkla boyama, zoom in-zoom out) klasik çekimleri bir arada yapacağımız çalışmamızda Kız Kulesi ve çevresindeyiz.
5. Oturum/19.30-21.30
Çekim çalışmalarındaki fotoğraflarının değerlendirileceği bu oturumda fotoğraf okuma teknikleri üzerine de konuşulacak.

Eğitmenim Kim?

Gece Çekimi Atölyesi eğitmenliğini Cenk GENÇDİŞ yapacaktır.

Fotoğraf Makinem Yoksa?

Fotoğraf makinesi ve tripodu olmayan katılımcılar Fototrek & İstanbul Hatırası Fotoğraf Merkezi’nin ekipmanlarını çekim gezisinde kullanabilirler.

En Yakın Hangi Tarihte?

Gece Çekimi Atölyesi Takvimi;
Hafta İçi Dönemi
06 Nisan 2020
Pazartesi19.30-22.00, toplam 5 hafta, 15 saat

Sertifika Alacak mıyım?

Fotoğraf Kurslarımız, Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi Onaylı Katılım Belgelidir.

Ders Ücreti Nedir ve Ödemeyi Nasıl Yapabilirim?

Gece Fotoğrafçılığı Atölyesi ücreti 550 TL'dir. Ücrete teorik eğitimler, uygulama çalışmalarında danışmanlık, Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi Onaylı Katılım Belgesi dahildir. .Bu atölyeye kayıt olmak için aşağıdaki hesap numarasına havale/EFT yapabilir yada ödeme butonuna tıklayarak kredi kartıyla ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödemenizi yaptıktan sonra ödeme bilginizi bize iletişim bilgilerimizi kullanarak ulaştırmayı unutmayın.
Garanti Bankası Moda Şubesi
Murat PULAT adına
IBAN: TR92 0006 2000 1240 0006 6866 92
Satın Al!

Sorularım Var, Size Nasıl Ulaşabilirim?

Bize aşağıdaki eposta adresinden yada telefon numarasından ulaşabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyacağız.

İletişim:
📞02163465016
📨[email protected]

İletişim & Ön Kayıt Formu

işleminiz devam ediyor...

İstanbul Hatırası & Fototrek.
Fotoğraf Kursları + Reklam Hizmetleri
Adres

İstanbul Hatırası & Fototrek
Moda Cad Rıza Paşa Sok. No:21/1
İstanbul Anadolu 34710 TR
+902163465016
Sosyal Medya