Sokak Fotoğrafçılığı | Fototrek & İstanbul Hatırası

Sokak Fotoğrafçılığı Atölyesi

sokak fotoğrafçılığı atölyesi

Bu Seminer Ne İle İlgili?

Sokak fotoğrafçılığı, günlük yaşamın içinden planlanmamış anların görüntüleri, bu görüntülerin bize anlattıkları ve bu görüntülerin peşi sıra yaşanan maceralar üzerine uygulamalı ve tartışmalı bir atölye...Sokak fotoğrafçısı sınırlı bir zaman içerisinde bir şehrin ruhunu ve kültürünü anlatan kişidir. Sokak fotoğrafçılığı olayları veya belli bir durumu arka arkaya fotoğraflamak değildir. Sokak fotoğrafçısı kompozisyon ve fotoğrafın çekileceği anın kararlaştırılması gibi iki önemli konuda hızlı biçimde karar vererek çalışır. Fotoğraf üzerinde fotoğrafçının izleyenleri etkilemek istediği özenle ayarlanmış bir görüntü değil, başka insanların davranışları ve duyguları vardır. Sokak fotoğrafçılığı dürüst ve açıktır. Sokak fotoğrafçılığı ani yakalanan görüntülerden, hazırlanılmış portrelere kadar olan geniş bir alanı kapsar. “İYİ” sokak fotoğrafçılığı fotoğrafın birçok önemli öğesini çabuk bir şekilde bir araya getirmeye dayanır.

Bu Seminerde Ne Öğreneceğim?

Pazartesi/19.30-21.30 : Belgesel fotoğraf, fotoğrafça anlatım, konulara fotografik yaklaşım, ışık kullanımı, belli bir konu üzerine yoğunlaşma, “sokakta” fotoğraf çekmenin ipuçları. Dünyadan örnek fotoğrafçıların çalışmaları. Çekim yapılacak semtlerle ilgili kısa bir sunum ve yapılacak çekimlerin planlaması. Pazar -saatler mevsime ve rotaya göre belirlenecektir- Kadıköy Meydanı-Çarşı-Moda-Yoğurtçu Parkı-Kadıköy Meydanı rotasında bir çekim çalışması yapılacaktır. Çekim çalışması sırasında ağırlıklı olarak insan ve portre, mimari ve sosyal yaşam konularında fotoğraflar çekilecektir. Günün son saatlerinde günbatımı ve gece fotoğrafları çalışmaları da yapılacaktır. Pazartesi/19.30-21.30 : İlk çekim çalışmasının fotoğraflarının değerlendirileceği bu oturumda fotoğraf okuma teknikleri üzerine de konuşulacak. Pazar/ saatler mevsime ve rotaya göre belirlenecektir. Zeyrek-Fener-Cibali-Balat rotasında bir çekim çalışması yapılacaktır. Çekim çalışması sırasında ağırlıklı olarak insan ve portre, mimari ve sosyal yaşam konularında fotoğraflar çekilecektir.

Eğitmenim Kim?

Sokak Fotoğrafçılığı Atölyesi eğitmenliğini Cenk GENÇDİŞ yapacaktır.

Fotoğraf Makinem Yoksa?

Fotoğraf makinesi olmayan katılımcılar Fototrek & İstanbul Hatırası Fotoğraf Merkezi’nin makinelerini eğitim esnasında ve çekim gezisinde kullanabilirler

En Yakın Hangi Tarihte?

Sokak Fotoğrafçılığı Atölyesi Takvimi;
Hafta Sonu Dönemi
Yeni tarih açıklanacaktır!
Pazartesi, 19.30-22.00 (2 oturum)
Pazar (2 uygulama), toplam 2 hafta

Sertifika Alacak mıyım?

Fotoğraf Kurslarımız, Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi Onaylı Katılım Belgelidir.

Ders Ücreti Nedir ve Ödemeyi Nasıl Yapabilirim?

Sokak Fotoğrafçılığı Atölyesi ücreti 550 TL'dir. Ücrete teorik eğitimler, uygulama çalışmalarında danışmanlık, Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi Onaylı Katılım Belgesi dahildir. Bu atölyeye kayıt olmak için aşağıdaki hesap numarasına havale/EFT yapabilir yada ödeme butonuna tıklayarak kredi kartıyla ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödemenizi yaptıktan sonra ödeme bilginizi bize iletişim bilgilerimizi kullanarak ulaştırmayı unutmayın.
Garanti Bankası Moda Şubesi
Murat PULAT adına
IBAN: TR92 0006 2000 1240 0006 6866 92
Satın Al!

Sorularım Var, Size Nasıl Ulaşabilirim?

Bize aşağıdaki eposta adresinden yada telefon numarasından ulaşabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyacağız.

İletişim:
📞02163465016
📨[email protected]

İletişim & Ön Kayıt Formu

işleminiz devam ediyor...

İstanbul Hatırası & Fototrek.
Fotoğraf Kursları + Reklam Hizmetleri
Adres

İstanbul Hatırası & Fototrek
Moda Cad Rıza Paşa Sok. No:21/1
İstanbul Anadolu 34710 TR
+902163465016
Sosyal Medya