Everest | Fototrek & İstanbul Hatırası

Everest Ana Kamp Yürüyüşü

15-30 Mayıs 2020

Cenk Gençdiş ile tanrılar diyarı Nepal fotoğraf gezisi

Bu Gezi Ne İle İlgili?

Dünyanın en yüksek 10 dağı Nepal’de bulunmaktadır. Elbette 8848 metrelik zirvesiyle Everest, (Sagarmatha ya da Chomolungma) Ana Tanrıça bunlar arasında belki de en ünlüsüdür. Ancak bu zirvelerin ve inanılmaz doğa görüntülerinin yanı sıra Şerpa halkı, dağ köyleri, manastırları ve geleneksel yaşamıyla Himalaya bölgesi yürüyüş için olduğu kadar fotoğraf için de zengin bir platformdur.

Seyahatin Rotası Nedir?

15 Mayıs 2020 Cuma akşam uçağı ile Kathmandu’ya uçacağız ve 16 Mayıs 2020 C.tesi günü otelimize yerleşeceğiz. Aynı gün öğleden sonra yürüyüş için son alışverişlerimizi yapacağız. (Detaylı bir malzeme listesi sizlere gönderilecek.)
17 Mayıs 2020 sabahı Kathmandu’dan Lukla’ya uçacak ve Phakding’e yapacağımız 3 saatlik bir yürüyüş ile programımıza başlayacağız. Hedefimiz 23-24 Mayıs günlerinde Everest Ana Kamp ve Kala Patthar Zirvesi’ne ulaşmak olacak. Daha sonra dönüş yolculuğumuz başlayacak. 29 Mayıs Cuma günü Kathmandu’ya dönüş uçuşumuz var. 30 Mayıs sabahı da İstanbul’a dönüşe geçeceğiz. Öğlen saatlerinde İstanbul’da olacağız.

Eğitmen-Danışman Kimdir?

Bu seyahatimizi Türkiye ve dünyanın görsel olarak en güçlü rotalarında 300’den farklı fotoğraf yolculuğuna danışmanlık yapmış olan Cenk GENÇDİŞ ile gerçekleştireceğiz. Birçok gezi dergisinde de fotoğrafları yayınlanmış olan Cenk GENÇDİŞ, yolculuğa kayıt yaptırdığınız andan itibaren bilgilendirme mailleri ve toplantılarla sizi bu yolculuğa hazırlayacak. Seyahat sırasında zaman zaman hazırlanacak kurgu fotoğraflarla da karşılaşacağımız tüm fotoğraf konularına hazır olmanızı sağlayacak kişi de yine Cenk GENÇDİŞ olacak.
Amasra Yedigöller Gezisi

Katılımcı Sayısı ve Ön Koşullar Nedir?

Bu seyahatimiz 7 kişiyle sınırlı olacaktır. Günlük 4 – 5 saatlik yürüyüşlerimiz yüksek irtifada gerçekleşeceği için sağlık durumunuzun ve kondisyonunuzun bu yolculuğa uygunluğu çok önemli ! Tavsiyemiz seyahate katılmaya karar verdikten sonra kondisyon arttırıcı egzersizlere de başlamanızdır. Seyahat öncesi bir doktora danışmak da bir başka tavsiyemizdir. Katılımcı sayısı kesinleştikten sonra yolculuk ile ilgili tüm bilgilendirmeler özel olarak yapılacaktır.

En Yakın Hangi Tarihte?

Everest Ana Kamp Yürüyüşü ve Kala Patthar Zirvesi Gezisi / 15-30 Mayıs 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Tursab Belgeniz Var mı?

Seyahatlerimiz Latmos Travel (Tursab Belge No 7192) tarafından düzenlenmektedir.

Gezi Ücreti Neleri Kapsıyor ve Ödemeyi Nasıl Yapabilirim?

Ücrete dahil olanlar; 4 Gece Kathmandu, 1 Gece Bhaktapur, 1 Gece Nagarkot, 2 gece Pokhara konaklama, kahvaltı ve akşam yemekleri, ara ulaşımlar (özel minibüs ile), rehberlik, fotoğraf danışmanlığı, seyahat sigortası.
Ücrete dahil olmayanlar; THY ile İstanbul–Kathmandu–İstanbul uçuşu, öğle yemekleri, içecekler, otel ekstraları, kişisel masraflar, Nepal vizesi (ülkeye girişte alacağız), yurtdışı çıkış harcı, bahşişler, kişisel tercihe dayalı turlar + masrafları, müze ve ören yeri giriş ücretleri.
Seyahat ücret ve detayları için lütfen;
[email protected] adresine eposta gönderin!

Sorularım Var, Size Nasıl Ulaşabilirim?

Bize aşağıdaki eposta adresinden yada telefon numarasından ulaşabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyacağız.

İletişim:
📞02163465016
📨[email protected]

İletişim & Ön Kayıt Formu

işleminiz devam ediyor...

İstanbul Hatırası & Fototrek.
Fotoğraf Kursları + Reklam Hizmetleri
Adres

İstanbul Hatırası & Fototrek
Moda Cad Rıza Paşa Sok. No:21/1
İstanbul Anadolu 34710 TR
+902163465016
Sosyal Medya