menu
GECE FOTOĞRAFÇILIĞI ATÖLYESİ
BİTTİ!
Tebrikleri! Dersimize kayıt olmak için gereken bütün adımları okudunuz. Hala kayıt olmadıysanız altta yeniden butonuna tıklayın ve adımları takip edip, ödemenizi gerçekleştirin.
    GECE FOTOĞRAFÇILIĞI ATÖLYESİ

    (Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi Onaylı Katılım Belgesi)
    Gece, ışık bakımından en zayıf ortamdır. Bu nedenle fotoğraf çekimi zor, ancak sonuç fotoğraflar etkileyicidir. Örneğin sokak lambaları, vitrin ışıkları ya da ay ışığının yarattığı manzaralar ilginç olanaklar sunar. Bazı durumlarda flaş kullanmak da fotoğrafa ilginç etkiler katabilir.

    Güneş battıktan sonraki birkaç saat gece fotoğrafçılığı için en uygun zamandır. Bu zamanı geçirirseniz gökyüzü gereğinden fazla kararıp can sıkıcı bir fon oluşturabilir. Ayrıca tam kararan gökyüzüyle konu çok kontrast olur. Işıklı yerler patlar, ışıksız yerler ise simsiyah olur. Bunun için güneşin hemen batımından sonraki mavi saati iyi değerlendirmelidir.

    GECE FOTOĞRAFÇILIĞI ATÖLYESİ TAKVİMİ

    Hafta İçi Dönemi
    Yeni tarih açıklanacaktır!

    Pazartesi-Perşembe 19.30-22.00, toplam 5 gün, 15 saat

    (*)
    Gece Fotoğrafçılığı atölyesi eğitmenliğini Cenk GENÇDİŞ yapacaktır.

    GECE FOTOĞRAFÇILIĞI ATÖLYESİ PROGRAMI

    1. Oturum/19.30-21.30
    Özel hazırlanan sunum eşliğinde gece fotoğrafçılığı prensipleri, ışık kullanımı, yardımcı ekipman (tripod, uzaktan kumanda, flaş vb.) konularında teorik ders işliyoruz.
    2. Oturum/19.30-22.30
    Klasik gece çekimi çalışması için Galata Köprüsü ve çevresindeyiz. Gece ışık ölçümü, pozlama müdahalesi, Beyaz Ayarı kullanımı, uzun pozlama gibi başlıklarda çalışmalar yapacağız.
    3. Oturum/19.30-22.30
    Aktüel gece çekimi için Beyoğlu-İstiklal Caddesi’ndeyiz. Yüksek ISO kullanımı, hareket netsizliği, Beyaz Ayarı kullanımı denemeleri yapacağız.
    4. Oturum/19.30-22.30
    Farklı gece çekim teknikleriyle (ışıkla boyama, zoom in-zoom out) klasik çekimleri bir arada yapacağımız çalışmamızda Kız Kulesi ve çevresindeyiz.
    5. Oturum/19.30-21.30
    Çekim çalışmalarındaki fotoğraflarının değerlendirileceği bu oturumda fotoğraf okuma teknikleri üzerine de konuşulacak.

    GECE FOTOĞRAFÇILIĞI ATÖLYESİ ÜCRETLENDİRMESİ VE KAYIT

    Seda Açıkoğlu ile Konser Fotoğrafçılığı Atölyesi ücreti 500 TL'dir. Ücrete teorik eğitimler, uygulama çalışmalarında danışmanlık, Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi Onaylı Katılım Belgesi dahildir. .Bu atölyeye kayıt olmak için aşağıdaki hesap numarasına havale/EFT yapabilir yada ödeme butonuna tıklayarak kredi kartıyla ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödemenizi yaptıktan sonra ödeme bilginizi bize iletişim bilgilerimizi kullanarak ulaştırmayı unutmayın.
    Garanti Bankası Moda Şubesi
    Murat PULAT adına
    IBAN: TR92 0006 2000 1240 0006 6866 92

    İletişim:
    📞02163465016
    📨[email protected]