menu
SOKAK FOTOĞRAFÇILIĞI ATÖLYESİ
BİTTİ!
Tebrikleri! Dersimize kayıt olmak için gereken bütün adımları okudunuz. Hala kayıt olmadıysanız altta yeniden butonuna tıklayın ve adımları takip edip, ödemenizi gerçekleştirin.
  SOKAK FOTOĞRAFÇILIĞI ATÖLYESİ

  (Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi Onaylı Katılım Belgesi)
  Sokak fotoğrafçılığı, günlük yaşamın içinden planlanmamış anların görüntüleri, bu görüntülerin bize anlattıkları ve bu görüntülerin peşi sıra yaşanan maceralar üzerine uygulamalı ve tartışmalı bir atölye...
  Sokak fotoğrafçısı sınırlı bir zaman içerisinde bir şehrin ruhunu ve kültürünü anlatan kişidir. Sokak fotoğrafçılığı olayları veya belli bir durumu arka arkaya fotoğraflamak değildir. Sokak fotoğrafçısı kompozisyon ve fotoğrafın çekileceği anın kararlaştırılması gibi iki önemli konuda hızlı biçimde karar vererek çalışır. Fotoğraf üzerinde fotoğrafçının izleyenleri etkilemek istediği özenle ayarlanmış bir görüntü değil, başka insanların davranışları ve duyguları vardır. Sokak fotoğrafçılığı dürüst ve açıktır.
  Sokak fotoğrafçılığı ani yakalanan görüntülerden, hazırlanılmış portrelere kadar olan geniş bir alanı kapsar. “İYİ” sokak fotoğrafçılığı fotoğrafın birçok önemli öğesini çabuk bir şekilde bir araya getirmeye dayanır.

  SOKAK FOTOĞRAFÇILIĞI ATÖLYESİ TAKVİMİ

  Hafta Sonu Dönemi
  Yeni tarih açıklanacaktır!
  Pazartesi, 19.30-22.00 (2 oturum)
  Pazar (2 uygulama), toplam 2 hafta

  (*)
  Sokak Fotoğrafçılığı atölyesi eğitmenliğini Cenk GENÇDİŞ yapacaktır.

  SOKAK FOTOĞRAFÇILIĞI ATÖLYESİ PROGRAMI

  Pazartesi/19.30-21.30
  Belgesel fotoğraf, fotoğrafça anlatım, konulara fotografik yaklaşım, ışık kullanımı, belli bir konu üzerine yoğunlaşma, “sokakta” fotoğraf çekmenin ipuçları konularını kapsayan teorik bir ders yapılacak. Ardından dünyadan örnek fotoğrafçıların çalışmaları incelenecek. Ayrıca çekim yapılacak semtlerle ilgili kısa bir sunum ve yapılacak çekimlerin planlaması da ikinci oturumun programında yer alıyor.
  Pazar/ saatler mevsime ve rotaya göre belirlenecektir
  Kadıköy Meydanı-Çarşı-Moda-Yoğurtçu Parkı-Kadıköy Meydanı rotasında bir çekim çalışması yapılacaktır. Çekim çalışması sırasında ağırlıklı olarak insan ve portre, mimari ve sosyal yaşam konularında fotoğraflar çekilecektir. Günün son saatlerinde günbatımı ve gece fotoğrafları çalışmaları da yapılacaktır.
  Pazartesi/19.30-21.30
  İlk çekim çalışmasının fotoğraflarının değerlendirileceği bu oturumda fotoğraf okuma teknikleri üzerine de konuşulacak.
  Pazar/ saatler mevsime ve rotaya göre belirlenecektir
  Zeyrek-Fener-Cibali-Balat rotasında bir çekim çalışması yapılacaktır. Çekim çalışması sırasında ağırlıklı olarak insan ve portre, mimari ve sosyal yaşam konularında fotoğraflar çekilecektir.

  SOKAK FOTOĞRAFÇILIĞI ATÖLYESİ ÜCRETLENDİRMESİ VE KAYIT

  Sokak Fotoğrafçılığı Atölyesi ücreti 550 TL'dir. Ücrete teorik eğitimler, uygulama çalışmalarında danışmanlık, Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi Onaylı Katılım Belgesi dahildir. Bu atölyeye kayıt olmak için aşağıdaki hesap numarasına havale/EFT yapabilir yada ödeme butonuna tıklayarak kredi kartıyla ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödemenizi yaptıktan sonra ödeme bilginizi bize iletişim bilgilerimizi kullanarak ulaştırmayı unutmayın.
  Garanti Bankası Moda Şubesi
  Murat PULAT adına
  IBAN: TR92 0006 2000 1240 0006 6866 92

  İletişim:
  📞02163465016
  📨[email protected]