menu
EVEREST ANA KAMP YÜRÜYÜŞÜ VE KALA PATTHAR ZİRVESİ
BİTTİ!
Tebrikleri! Bu fotoğraf yolculuğuna kayıt olmak için gereken bütün adımları okudunuz. Hala kayıt olmadıysanız altta yeniden butonuna tıklayın ve adımları takip edin ve [email protected] a mail atın!
  EVEREST ANA KAMP YÜRÜYÜŞÜ VE KALA PATTHAR ZİRVESİ

  SEYAHAT TARİHİ
  08-17 MAYIS 2020

  Dünyanın en yüksek 10 dağı Nepal'de bulunmaktadır. Elbette 8848 metrelik zirvesiyle Everest, (Sagarmatha ya da Chomolungma) Ana Tanrıça bunlar arasında belki de en ünlüsüdür. Ancak bu zirvelerin ve inanılmaz doğa görüntülerinin yanı sıra Şerpa halkı, dağ köyleri, manastırları ve geleneksel yaşamıyla Himalaya bölgesi yürüyüş için olduğu kadar fotoğraf için de zengin bir platformdur.
  Deniz seviyesinden 1300 metre yükseklikteki Kathmandu'dan 2800 metredeki Lukla'ya uçuşumuzla başlayacak olan programımız günlük 4 -5 saatlik yürüyüşlerle metre metre yükselecek ve 5356 metredeki Everest Ana Kampı'nı da geçerek belki de bu efsanevi dağın en güzel açıyla göründüğü 5545 metrelik Kala Patthar Zirvesi'ne ulaşacak. Şerpa köylerinde ve manastırlarda vereceğimiz fotoğraf molalarının yanı sıra dünyanın en yüksek zirvelerinin görüntüleri de arşivlerimizde yerini alacak.
  ÖNEMLİ NOT: Bu seyahatimiz 10 kişiyle sınırlı olacaktır. Günlük 4 - 5 saatlik yürüyüşlerimiz yüksek irtifada gerçekleşeceği için sağlık durumunuzun ve kondisyonunuzun bu yolculuğa uygunluğu çok önemli ! Tavsiyemiz seyahate katılmaya karar verdikten sonra kondisyon arttırıcı egzersizlere de başlamanızdır. Seyahat öncesi bir doktora danışmak da bir başka tavsiyemizdir. Katılımcı sayısı kesinleştikten sonra yolculuk ile ilgili tüm bilgilendirmeler özel olarak yapılacaktır.

  EVEREST ANA KAMP YÜRÜYÜŞÜ VE KALA PATTHAR ZİRVESİ DETAYLAR

  ÜCRETE DAHİL OLANLAR
  Fotoğraf danışmanlığı ve rehberlik / Kathmandu - Lukla - Kathmandu İç Hat uçuşları / Nepal'deki tüm ara ulaşımlar, transferler, özel otobüs ile... / Kathmandu'da oda + kahvaltı konaklama / Yürüyüş sırasında Lodge'larda(*) konaklama / Yürüyüş sırasında kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri / Kahvaltı ve akşam yemekleri / Sagarmatha (Everest) Milli Parkı ücretleri ve vergileri / Yürüyüş rehberi, taşıyıcıların ücretleri / Yürüyüş (TIMS - Trekkers' Information Management System) ücretleri / Kathmandu'da hoşgeldiniz yemeği (akşam) / Yürüyüş için ekipmanınızın taşınacağı hurç.
  (*) Lodge'ler yürüyüş rotamızda bulunan Tea House (Çayevi) da denilen, basit koşullara sahip kulübelerdir.
  ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR;
  İstanbul-Kathmandu-İstanbul uçak bileti / Nepal Vizesi (40 USD) / Kathmandu'da öğlen ve akşam yemekleri / Kathmandu'da müze ve ören yeri giriş ücretleri / Otel ekstraları, kişisel masraflar, yoldaki yemek ve içecekler / Yurtdışı çıkış harcı / Bahşişler / (Varsa) Kişisel tercihe dayalı turlar + masrafları

  EVEREST ANA KAMP YÜRÜYÜŞÜ VE KALA PATTHAR ZİRVESİ ÜCRET BİLGİSİ

  SEYAHAT TARİHİ
  15-31 MAYIS 2020

  Seyahat ücret ve detayları için lütfen;
  [email protected] adresine bir mail gönderin!

  Seyahatlerimiz Latmos Travel (Tursab Belge No 7192) tarafından düzenlenmektedir. Bu seyahatimizde rehberlik / danışmanlığı Cenk GENÇDİŞ yapmaktadır.

  İletişim:
  📞02163465016
  📨[email protected]