Siyah-Beyaz Analog İstanbul | Fototrek & İstanbul Hatırası

Siyah-Beyaz Analog İstanbul

cenk gençdiş ile analog siyah beyaz istanbul atölyesi

Bu Kurs Ne İle İlgili?

Cenk Gençdiş danışmanlığında kolayı değil güzeli arayan, acelesi değil siyah-beyaz fotoğraf zevki olan fotoğraf severlere yönelik olarak 3 günlük bir “siyah beyaz analog” İstanbul fotoğraf atölyesi düzenleniyor.
Dijital fotoğraf makineleri fotoğraf hayatımızı kolaylaştırıp hızlandırsa da her açıdan fotoğraf severleri ikna edememektedir. Özellikle siyah-beyaz filmlerden karanlık odada yapılan fotoğraf baskılarının sahip olduğu ton zenginliği ve doygunluğunu göz önüne alırsak, dijital yollarla elde edilen siyah-beyaz fotoğraflar yetersiz kalmaktadır.
Bu atölyede kullanılacak analog makine, 1 adet siyah beyaz film ve karanlık oda banyo malzemeleri Fototrek & İstanbul Hatırası Fotoğraf Merkezi tarafından sağlanacaktır.

Bu Kursta Ne Öğreneceğim?

22 Nisan 2020 Çarşamba / 19.30-21.30
Katılımcılar, Fototrek & İstanbul Hatırası Fotoğraf Merkezi’nde bir araya gelecekler. Analog makinelerin çalışma prensiplerini konuşacak katılımcılara bu atölyede kullanacakları analog makineler ve filmler dağıtılacak. Ayrıca bu oturumda siyah beyaz karanlık odada kullanılacak film ve kart banyoları anlatılacak, teorik dersi yapılacaktır.
25 Nisan 2020 Cumartesi / 10.00-17.00
Katılımcılar bugün sabah 10.00’da danışman Cenk GENÇDİŞ ile buluşacak ve 1 adet siyah beyaz filmlerini kullacakları bir çekim çalışması yapacaklar. Daha sonra sınıfımıza dönecek ve çektiğimiz filmlerin banyolarını yapacağız. Ayrıca kart baskısı aşamalarını da konuşacak ve teorik bilgileri tamamlayacağız.
26 Nisan 2020 Pazar / 11.00-17.00
Katılımcılar bugün 11.00’de tekrar sınıfta buluşacak ve banyo ettikleri filmlerin kontak baskılarını yapacaklar. Bu aşamada en temel baskı teknikleri konuşulacak ve uygulanacaktır. Daha sonra katılımcıların seçtikleri birer fotoğrafları danışman eşliğinde basılacaktır. Baskı aşamasında maskeleme yöntemleri de anlatılacaktır. Çalışmanın son aşaması katılımcıların kendi seçtikleri fotoğrafların baskısını yapmasıdır.

Eğitmenim Kim?

Siyah-Beyaz Analog İstanbul fotoğraf atölyesi eğitmenliğini Cenk GENÇDİŞ yapacaktır.

Fotoğraf Makinam Yoksa?

Bu atölyede kullanılacak analog makine, 1 adet siyah beyaz film ve karanlık oda banyo malzemeleri Fototrek & İstanbul Hatırası Fotoğraf Merkezi tarafından sağlanacaktır.

En Yakın Hangi Tarihte?

Siyah Beyaz Analog İstanbul Atölyesi programı;
22-25-26 Nisan 2020
Çarşamba 19.30-21.30, Cumartesi 10.00-17.00, Pazar 11.00-17.00 toplam 3 gün, 15 saat

Sertifika Alacak mıyım?

Fotoğraf Kurslarımız, Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi Onaylı Katılım Belgelidir.

Ders Ücreti Nedir ve Ödemeyi Nasıl Yapabilirim?

Siyah Beyaz Analog İstanbul Atölyesi ücreti 700 TL’dir.
Bu atölye 6 kişiyle sınırlıdır.
Ücrete teorik eğitimler, uygulama çalışmalarında danışmanlık, atölye süresince kullanmak üzere bir analog makine, 1 adet siyah beyaz film, karanlık oda malzemeleri dahildir.

Bu atölyeye kayıt olmak için [email protected] adresine bir mail göndermeniz gerekmektedir. Atölye detaylarını ve ödeme bilgilerini Cenk Gençdiş size iletecektir.

Sorularım Var, Size Nasıl Ulaşabilirim?

Bize aşağıdaki eposta adresinden yada telefon numarasından ulaşabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyacağız.

İletişim:
📞02163465016
📨[email protected]

İletişim & Ön Kayıt Formu

işleminiz devam ediyor...

İstanbul Hatırası & Fototrek.
Fotoğraf Kursları + Reklam Hizmetleri
Adres

İstanbul Hatırası & Fototrek
Moda Cad Rıza Paşa Sok. No:21/1
İstanbul Anadolu 34710 TR
+902163465016
Sosyal Medya